Eski belediye binasına ilk kepçe vuruldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, eski hizmet binasının yıkım çalışmalarına başlayarak, kent merkezine yeni bir meydan kazandırmayı hedefliyor.

Eski belediye binasına ilk kepçe vuruldu
banner1

Düzenlenen yıkım programına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün yanı sıra AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat,  Karaköprü Belediye Başkan Metin Baydilli, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Eyüpoğlu’da katılım gösterdi. Eski belediye binasının yıkımı için bir araya gelen yetkililer, operatörün ilk kepçeyi binaya vurmasıyla yıkım çalışmasını başlattı. 

 

“BURAYI ASLINA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”
 Gerçekleşen yıkım programında, Şanlıurfa’yı aslına uygun şekline getirmek için çalışmaların sürdüğünü belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Eski Büyükşehir Belediye hizmet binamızın alanına yeni park alanı kazandırmak için, Urfa’nın nefes alması için burayı eski haline getiriyoruz. Urfa tarihi, kadim bir şehir. Urfa 12 bin yıllık maziye sahip bir şehir.  Urfa bir medeniyet şehri. Bu medeniyet şehri taşlara, topraklara ve sokaklara yansımıştır. İşte bu taşları, bu şehri tekrar aslına uygun olarak ortaya çıkarmanın adıdır bugün yapılacak faaliyet. Burada yaşayan eski insanlar bilirler burada ağaçlar köprü şeklinde alan varmış. Burası güzel bir bahçeymiş eskiden. İşte yine burayı eski aslına dönüştüreceğiz” dedi.


Yıkım programına katılım gösteren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise, “Şanlıurfa Türkiye’de sayılı şehirlerden birisidir. Sahip olduğumuz zenginliği gün yüzüne çıkarmak, tarihsel olarak bize nakledilen mirası yeniden ayağa kaldırmak ve gelecek nesillere aktarmak için büyük bir çaba sarf ediliyor. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE