Erdoğan’dan normalleşme sinyali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı programda pandemi salgınıyla ilgili alınan tedbirlere vurgu yaparak, ilk Kabine Toplantısı'nda önemli gündem maddesinin normalleşme takvimi olacağını dile getirdi.

Erdoğan’dan normalleşme sinyali
banner2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 81 ilden 560 gençle En Uzun İftar Sofrası Programı'na video konferans sistemiyle katıldı. Erdoğan, programda korona virüs vaka sayınlarında yaşanan düşüşün önemli olduğuna vurgu yaparak, 17 günlük tam kapanma sonrası duruma göre normalleşme sürecinin olabileceğinin sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme süreciyle ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Tedbirlere sıkı sıkıya riayet ederek bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum. Normalleşme takvimini önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu takvimde okulların açılışı ile ilgili süreçte yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mani oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var.

Fakat gerektiğinde şartları zorlamam pahasına sizleri okulunuzla buluşturmak için her türlü gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Zira her halde bir gencin en büyük aşkı öğretmenidir, okulundaki arkadaşlarıdır, okuludur. Bizler ne yapıyoruz? Okullarımızla geleceğe yönelik güç kuvvet buluyoruz. Onun için derdimiz bir an önce sağlıklı bir şekilde okullarınıza kavuşmak, tekrar derslerinize dönmek ve hocalarınızla bir arada olmaktır.”

BİHA

YORUM EKLE