Erdoğan’dan KPSS açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan iptal edilen KPSS'ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan “ÖSYM, bundan sonraki süreci, inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek” ifadesini kullandı.

Erdoğan’dan KPSS açıklaması
banner2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Temmuz'da yapılan ve daha sonra iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) oturumlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17'sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek”.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99