ENHANCER girişimcilik eğitimi başlıyor: Hibe verilecek

“Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi Projesi” kapsamındaki girişimcilik eğitimi Ankara’da Türk ve geçici koruma sağlanan Suriyeli girişimci adaylara yönelik olarak 6 Ekim’de başlıyor.

ENHANCER girişimcilik eğitimi başlıyor: Hibe verilecek
banner2

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü işbirliği ile ICMPD (Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi) tarafından yürütülen ENHANCER Projesi İstanbul, Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Mersin, Bursa, İzmir, Ankara, Konya, Kayseri ve Hatay olmak üzere 11 kenti kapsamakla birlikte, ilk eğitimlere sadece Ankara il sınırlarında yaşayan girişimci adayları katılabilecek.

BAŞVURU SÜRESİ 2 EKİM’DE SONA ERİYOR

2 Ekim’de sona erecek online eğitim kayıt başvuruları için link üzerinden formun doldurulması yeterli olacak. “Girişimcilik Kavramları ve Türleri”, “Fikir Geliştirme”, “Takım Kurma”, “İş Modeli Geliştirme”, “Müşteri Analizi”, “Finansal Farkındalık”, “İş Modelinden İş Planına Geçiş” ve “Sunum Teknikleri” gibi çeşitli konuları içeren online eğitimler 6 Ekim’de başlayacak.

BAŞLANGIÇ HİBELERİ

Girişimcilik eğitimlerini desteklemek için tasarlanan hibelerden yararlanmak isteyen girişimci adayları eğitimlerin ardından başlatılması hedeflenen hibe çağrısına başvuruda bulunabilecek. Yapılacak değerlendirme oturumlarının ardından iş planları başarılı bulunanlar 1000-5000 Avro arasında hibelerle desteklenecek.

BİHA

YORUM EKLE