‘Engelli bireylerde ağız ve diş sağlığının önemi’ eğitimi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği ile bakım evi personellerine “Engelli bireylerde ağız ve diş sağlığının önemi” konulu eğitim verildi.

‘Engelli bireylerde ağız ve diş sağlığının önemi’ eğitimi
banner1

ŞANLIURFA- Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğiyle özel bakım gerektiren bireylere ağız ve diş sağlığına yönelik eğitim gerçekleştirildi.

Eğitimde “mental retardi” dediğimiz hafif zeka geriliği olan engelli bireyler için eğitim sunumu gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi evde sağlık birimi sorumlu diş hekimi Ebru Aktar, yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa il sağlık müdürlüğü ve Şanlıurfa aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde eğitim seminerlerinden ikincisini bu defa  ilgili bakım evlerinde yaşayan hafif “mental retardi” dediğimiz hafif zeka geriliği olan engelli bireyler için gerçekleştirdik. Ağız hijyeninin nasıl sağlayacaklarını, dişlerin nasıl, ne zaman, hangi sıklıkla fırçalamaları, ne kadar diş macunu kullanmaları gerektiğini anlattık. Ağız bakımının neden önemli olduğunu da anlatmaya çalıştık. Onların anlayabilecekleri düzeyde, sade bir anlatımla, görsel slaytların ağırlıkta olduğu bir eğitim sunumu hazırladık. Eğitimin sonunda Şanlıurfa ağız ve diş hastanesi olarak, her bir hastamıza, onları motive etmek adına, birer diş fırçası ve diş macunu da hediye ettik. Oldukça verimli ve eğlenceli bir eğitim sunumu oldu.” dedi.

BİHA

 


YORUM EKLE