Ekinci’den Berat Kandili mesajı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Ramazan Ayının müjdecisi olan Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ekinci’den Berat Kandili mesajı
banner1

Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajla tüm İslâm âleminin kandilini tebrik eden Ekinci, Ramazan ayının müjdecisi olan bir Berat Kandili'ne daha kavuşmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

 Ekinci mesajında, “Ramazan ayının müjdecisi olan bu mübarek gece Allah'ın kullarını günahlardan arındırdığı gecedir. Hayrın, bereketin ve tüm güzelliklerin bol bol ihsan edildiği bu ulvi gecede yüce Allah'a ellerimizle beraber gönüllerimizi de açarak mağfiret dilemeliyiz. Berat Gecesini fırsat bilerek bizleri bu gecenin fazilet ve bereketinden uzaklaştıran, kin, düşmanlık, dargınlık ve küskünlük gibi davranışları terk ederek daima sevgi, muhabbet ve kardeşlik duyguları içinde dostluğun ve kardeşliğimizin kıymetini bilmeliyiz. Ayrıca bu mübarek gecemizin, içinde bulunduğumuz salgın hastalıktan kurtuluşumuza da vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Viranşehirli hemşerilerimiz başta olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Berat Gecesini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, tüm insanlık için yüce Allah'tan, sağlık, barış ve huzur diliyorum” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE