Dünya Prematüre günü kutlandı

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 17 Kasım Dünya Prematüre günü etkinlikle kutlandı.

Dünya Prematüre günü kutlandı
banner2

ŞANLIURFA – Prematüre ile ilgili sorunlara dikkat çekmek ve prematüre bebeklerin yaşam mücadelesine farkındalık oluşturmak amacıyla, her yıl 17 Kasım, “Dünya Prematüre Günü” olarak kutlanıyor.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de 17 Kasım Dünya Prematüre günü etkinlikle kutlandı.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Halil Aslan, prematüre bebeklerin 37 haftadan önce doğan bebekler için kullanılan bir tabir olduğun belirterek, şunları ifade etti:

“Bebeklerin tedavisinin etkili bir şekilde yapılabilmesi için özellikle yenidoğan yoğun bakım olması gerekmektedir. Bizim hastanemizin yenidoğan yoğun bakımı bu konuda etkin ve yetkin olarak değerlendiriliyor, özellikle yenidoğan yoğun bakım konusunda, uzmanlaşmış bir ekip ile birlikte çalışmaktayız. Prematüre bebeklerin ailelerini bu şekilde yaptığımız organizasyonda özellikle dünya prematüre gününde her yıl artan bir katılımcı sayısıyla bağlarımız daha da güçleniyor.”

Beslenme ve laktasyon hemşiresi Özlem Yıldız ise şu ifadeleri kullandı:

“Doğumdan itibaren ailelerinden ayrı kalan Prematüre bebeklerimizi aile ortamında ve anne şefkati ile aile sıcaklığında klinik beslenme tıp ve gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayarak ailelerine sağlıklı bir şekilde teslim etmeyi amaçlıyoruz”.

BİHA

YORUM EKLE