Düğünde damadı vurdu: Tutuksuz yargılanma talep etti

Düğünde damada kurşun yağdıran gelinin kuzeni ifadesinde "Amacım öldürmek değildi, sabote etmekti. Ben mutlu olamıyorsan, onlar da mutlu olmasın..." deyip tutuksuz yargılama istedi, tutuklandı.

Düğünde damadı vurdu: Tutuksuz yargılanma talep etti
banner2

Diyarbakır’da düğün sırasında damadı kurşun yağmuruna tutan gelinin kuzeni Selahattin Aktaş'ın ifadesi ortaya çıktı. 

Dün gece bir düğün salonunda meydana gelen olayda Selahattin Aktaş, kuzeni F. Aktaş ile evlenen Ahmet E’ye silahla defalarca ateş etti. Hastaneye kaldırılan Ahmet E’nin durumunun ağır olduğu öğrenilirken, kaçmaya çalıştığı sırada yakalanan saldırgan gözaltına alındı.

Amida Haber'in haberine göre saldırgan Selahattin Aktaş, emniyetteki ifadesinin ardından savcılığa sevk edildi. Tutuklanması talebi ile Diyarbakır Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Aktaş ifadesinde, amcasının kızı F. Aktaş’la evlenmek istediğini hem ailenin hem de kuzeninin buna rıza göstermediğini söyledi. Saldırgan "Evlendiklerini duydum. Tahammül edemedim. Amacım öldürmek değildi, sabote etmekti. Ben mutlu olamıyorsan, onlar da mutlu olmasın. Bu dereceye gelmesini istemezdim. Biraz duygusal hareket ettim” dedi.

Tutuksuz yargılanmayı ya da adli kontrol şartı ile serbest bırakılmayı talep eden saldırgan Selahattin Aktaş, “Tasarlayarak insan öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklandı.

BİHA

 

 


YORUM EKLE

banner99