'Diş Hekimliği' haftasını fidan dikerek kutladılar

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Osman Çadırcı ve diş hekimleri, 'Diş Hekimliği' gününü geleceğe nefes kampanyasına katılarak kutladı.

'Diş Hekimliği' haftasını fidan dikerek kutladılar
banner2

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, "Ağız ve Diş Sağlığı Haftası"nı kutladı.
 Hastane Başhekimi Osman Çadırcı ve diş hekimleri, bu özel günde daha yeşil bir Türkiye için 'Geleceğe Nefes' kampanyasına destek verdi. Hekimler, günlerini Şanlıurfa için fidan dikerek kutladı.

Daha sonra günün anlam ve önemine yönelik açıklama yapan Başhekim Çadırcı, tüm hekimlerin gününü kutladı.
 İşte, Çadırcı'nın o mesajı

"Bütün insanlığın yaşamında öncelikli önemli olan şey sağlığı ve sağlık halinin devamıdır. Sağlık halinin devamı yaşam kalitemizde belirleyici bir unsurdur. Bireylerin fiziksel sağlığı vücuttaki tüm organ ve dokuların sağlıklı olması ile mümkündür. Kötü ağız hijyeninin yol açtığı diş çürükleri, dişeti hastalıklarından korunmada bireyler sağlıklı beslenmenin önemi hakkında bilinçlendirilmelidir. Diş fırçalama, diş ipi kullanımı, düzenli olarak diş hekimine gitme alışkanlıklarının kazandırılması gerekmektedir. Düzenli diş hekimi kontrolü ve eğitimle ağız diş sağlığı bilgilerinin artırılması, doğru tutum, alışkanlıklarının oluşturulması, koruyucu uygulamalar ile hastalıkların yaygınlık ve şiddetinin azaltılması suretiyle yaşam kalitesinin artırılması sağlanabilir. Bu bilgiler doğrultusunda ağız diş sağlığının yaşamımızdaki önemini topluma daha iyi yansıtmak amacıyla bilimsel diş hekimliğinin başlangıcı kabul edilen 22 Kasım 'Diş hekimliği Gününü ve Haftasını' kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum."

BİHA

YORUM EKLE