DEVA Partisi Viranşehir İlçe Başkanı resmen seçildi!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Viranşehir ilçe başkanlığı 1. Olağan İlçe Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede İbrahim Özkan resmi olarak Deva Partisi Viranşehir İlçe Başkanı seçildi.

DEVA Partisi Viranşehir İlçe Başkanı resmen seçildi!
banner2

 Deva Partisi Şanlıurfa genelinde ilçe kongrelerini bir bir gerçekleştirmeye devam ediyor. 

Viranşehir ilçesi ile birlikte 9. İlçe kongresini tamamlayan Deva Partisi Viranşehir İlçe Kongresi’ne;  Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Viranşehir kökenli Ayşe Ezgi Yıldırım, Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kemal Akaltun, CHP İlçe Başkan Vekili Aslan Gönüllü, İyi Parti İlçe Başkanı İdris Canşi, MHP İlçe Başkanı Yasin Haşimi, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yasin Kurt, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ahmet Çınar, İlçe Belediye Meclis Üyeleri, İlçe STK Başkanları, Muhtarlar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Viranşehir ilçesinde özel bir mekanda gerçekleşen Viranşehir 1. Olağan İlçe Kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kongreye özel gönderilen mesajı okundu.

Açılış konuşmasını yapan Viranşehir İlçe Başkanı İbrahim Özkan, Viranşehir ilçesinin nüfus olarak Şanlıurfa’nın önemli ilçelerinden biri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Viranşehir ilçemizin yaşadığı birçok sorun var. Bu sorunlar kader değildir ve olmamalıdır. Hali hazırda sosyo-ekonomik koşulları değiştirmek kolay olmamakla beraber imkansız da değildir. Bu sorunların çözümü için taze bir enerji elzemdir. Halkımızın yeni bir nefese, yeni bir ruha ihtiyacı vardır. O ruh bugün DEVA ile bulunmuştur. Denilir ki her fikrin bir zamanı vardır. O zaman bu zamandır. Bu vesile ile ilçemize kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Ardından konuşan Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz ise Viranşehir’in öneminden bahsederek, seçilen arkadaşlara başarılar diledi.  Son olarak kürsüye gelerek davetlilere bir konuşma yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen  Şanlıurfa’nın kanayan yarası elektrik sorununa da dikkat çekerek kangrenleşen bu sorunun çözümü için de zaman kaybetmeden adım atmak ve gerekli adımların atılması için çeşitli komisyonlar ile görüşmeler yaparak sorun-çözüm şeklinde rapor hazırlayacaklarını belirtti.  Konuşmaların ardından divan oluşturularak seçime geçildi. Divan başkanlığını Viranşehir kökenli Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Ayşe Ezgi Yıldırım’ın yaptığı seçimde oyların tamamını alan İbrahim Özkan resmi olarak Deva Partisi Viranşehir İlçe Başkanı seçildi.

Kongre sonrası ise parti ilçe binasının açılışına geçildi. Çok sayıda davetli ile birlikte açılışın yapıldığı ilçe binasını da ziyaret eden Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen başkanlığında teşkilat mensupları ile bir değerlendirme toplantısı da yapıldı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99