Depremde Şanlıurfa’da kaç kişinin yaralandığı belli oldu

Elazığ’da meydana gelen ve farklı illerde de etkili olan depremde 22 kişi hayatını kaybetti, bin 103 kişi ise yaralandı. Şanlıurfa’da da toplam 63 kişi çeşitli sorunlarla hastaneye kaldırıldı.

Depremde Şanlıurfa’da kaç kişinin yaralandığı belli oldu
banner2

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde dün akşam saat 20.55'te 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaşanan deprem Şanlıurfa’nın yanı sıra Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman’da da hissedildi.

Birçok ili etkileyen depremde 22 kişi hayatını kaybetti, bin 103 kişi ise yaralandı. Depremin etkisinin hissedildiği Şanlıurfa’da ise toplamda 63 kişi farklı nedenlerle hastaneye kaldırıldı.

63 kişiden 57’si anksiyete ve buna bağlı nedenlerle kentteki çeşitli hastanelere götürüldü. 1 kişi yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması, 1 kişi korkudan ikinci kattan atladığı için, 1 kişi sokağa koşarken araba çarpması, 1 kişi kalp çarpıntısı ve 3 kişi ise göğüs ağrısı şikayeti ile hastaneye kaldırıldı

Öte yandan çeşitli sorunlarla rahatsızlanan 63 kişiden 44’ü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvururken, 11 kişi Suruç Devlet Hastanesinde, 7 kişi Birecik Devlet Hastanesinde, 1 kişi ise Bozova Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçiren ve Suruç Devlet Hastanesine kaldırılan vatandaş, buradan Harran Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.

Yine korkudan ikinci kattan atlayan ve Bozova Devlet Hastanesine kaldırılan bir vatandaş ise buradaki ilk müdahalenin ardından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Hastanelere kaldırılan toplam 63 kişiden 61’i taburcu edilirken, 2 kişi ise yoğun bakıma alındı.

BİHA

YORUM EKLE