Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Urfa’daki çalıştaya katıldı

Şanlıurfa’da, yeni hükümet sistemiyle birlikte toplumun farklı kesimleriyle birlikte ortak bir payda oluşturmak, tartışmak ve bunun için sivil bir altyapı zemini oluşması amacıyla çalıştay düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Urfa’daki çalıştaya katıldı
banner1

Türkiye'nin yeni hükümet sistemiyle birlikte sivil toplumun demokratik karar alma ve politika belirleme süreçlerinin bir parçası olma vizyonunu hayata geçirerek; Türkiye'nin önündeki fırsatlar ve sorunlar konusunda toplumun farklı kesimleriyle birlikte ortak bir payda oluşturmak, tartışmak ve bunun için sivil bir altyapı zemini oluşması Kalkınma Akademisi ve Sivil Dayanışma Platformu organizesiyle çalıştay düzenlendi.
 


 

Düzenlenen çalıştayda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değerlendirmesi ve Türkiye’nin Gelecek Vizyonuna Katkıları” konu başlıklı, Medipol Üniversitersi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kerem Alkin ise “Türkiye’nin Küresel ve Bölgesel Ekonomi-Politikte ‘Oyun Kurucu’ Rolü ve Dünya Ekonomisinde Yapısal Değişim” konu başlıklı sunum yaptı.
 

Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan, Cumhurbaşkanı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi/Eski Meclis başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Araştırmacı Yazar İdris Kardaş ve şehrin farklı kesimlerinden akademisyenlerinin, sivil toplum temsilcilerinin, kanaat önderlerinin, yazar ve aktivistlerinin katıldığı toplantıda, konu başlıkları etrafında tartışılıp sorunlar, öneriler ve fırsatlar ön plana çıkarıldı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99