Cumhur İttifakı'nda gerilim! Bahçeli’den enflasyon tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, enflasyon ve ekonomik verilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 3600 ek gösterge düzenlemesinden memnun olduklarını belirten MHP lideri, "Türkiye darboğazdan çıkacaktır. Bunun için güçlü işaretler alınmıştır. Kriz severleri güldürmeyeceğiz." diye konuştu.

Cumhur İttifakı'nda gerilim!  Bahçeli’den enflasyon tepkisi
banner1

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM‘deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Son seçim anketleriyle çok sert açıklamalarda bulunan Bahçeli, anket şirketlerine tepki gösterdi. Enflasyon ve ekonomik verilerle ilgili de açıklamalarda bulunan Bahçeli, " Türkiye darboğazdan çıkacaktır. Bunun için güçlü işaretler alınmıştır. Büyümedeki oranlar olumlu sinyaller vermektedir, ihracatımız rekor kırmaktadır. Türkiye, siyasi tuzakları teker teker bozmaktadır." diye konuştu.

Ekonomideki kötü gidişata da değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Hayat pahalılığının kuşatması mutlaka kırılacaktır. Hiçbir vatandaşımız enflasyon canavarına ezdirilmeyecektir.” ifadelerini kullandı. “İnsanımızı tedirgin eden fahiş oynaklıkların ekonomik bir temeli yoktur” diyen Bahçeli, “Vatandaşımızın cebine ve cüzdanına göz dikenler hesap verecektir. Fiyat etiketlerini sürekli yukarı yönlü güncelleme gayesinde olan vicdansızların iyi niyetinden bahsetmek mümkün değildir.” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedefinde 6’lı masa ve CHP lideri Kılıçdaroğlu da vardı. Seçim tarihinin değişmeyeceğini vurgulayan ve Kılıçdaroğlu’na seslenen Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu bal yapmayan arı gibi vızıldamayı bırak mertsen çık söyle, adamsan kararını açıkla: Aday mısın değil misin? Neyi bekliyorsun? Er meydanına çıkacak cesaretin var mı?” ifadesini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE