Çocuk Trafik Eğitim Parklarında 254 bin çocuğa trafik bilinci aşılandı

Çocuklara erken yaşta trafik bilincinin kazandırılması amacı ile oluşturulan Çocuk Trafik Eğitim Parklarında 254 binden fazla çocuğa trafik bilinci aşılandı.

Çocuk Trafik Eğitim Parklarında 254 bin çocuğa trafik bilinci aşılandı
banner2

Şanlıurfa başta olmak üzere 66 ilde 4-12 yaş grubundaki çocuklara trafik kuralları, uygulamalı ve teorik olarak anlatıldı. Bu yılın ilk 6 aylık döneminde ise 159 bin 858 çocuk, trafik eğitim parklarında teorik ve uygulamalı eğitim aldı.

İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarının iş birliğiyle çocuk yaşlarda trafik bilincinin oluşturulması amacıyla hayata geçirilen 'Çocuk Trafik Eğitim Parkları' projesi 66 ilde oluşturulan Çocuk Trafik Eğitim Parklarında, 2020 yılından bu yana 254 bin 787 çocuk, eğitici personel eşliğinde teorik ve uygulamalı modelde eğitim aldı. Çocuklara özel hazırlanan trafik eğitim parklarında, emniyet kemeri kullanımından, karşıdan karşıya geçme ve güvenli takip mesafesine kadar birçok trafik kuralı öğretiliyor.

Bu yıl Şanlıurfa, Bursa ve Gaziantep illerinde faaliyete başlayan Çocuk Trafik Eğitim Parklarına yıl sonuna kadar 12 adet daha eklenmesi planlanıyor.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99