Çocuk Acil servisinde kapasite artırılıyor

Şanlıurfa’da çocuk acil servisinde genişletme ve kapasite arttırma çalışmalarına başlandı.

Çocuk Acil servisinde kapasite artırılıyor
banner1

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde hastalara daha iyi hizmet verebilmek için genişletme ve poliklinik arttırma çalışmaları başladı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisinde incelemelerde bulundu. Acil Servisin genişletilmesi kararı alınırken, Acil Poliklinik sayısının 4’ten 6’ya çıkarılması için çalışmaların başlatılması kararlaştırıldı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Ögr. Üyesi Ahmet Kaya, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde özellikle çocuk hasta sayısında artış görünmektedir. Çocuk Acil servise olan başvurularda artış sonrasında, Çocuk Acil servisin İl Sağlık Müdürümüzün yaptığı ziyaretlerle, verdiği olur sonrasında büyütme kararı aldık. Bu büyütme işlemi en kısa sürede tamamlanacaktır.”

ACİL OLMAYAN HASTALARIN ACİL SERVİSE BAŞVURMALARINI ÖNERMİYORUZ

Çocuk acil servis alanının yaklaşık 250- 300 m2 kadar büyüyerek, poliklinik sayısının 4’ten 6’ya çıkacağı bilgisini veren Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Böylelikle bekleme sürelerinde ve cevap verilen muayene sürelerinde bir düşüş sağlanacaktır. Mevsimsel olarak zaten yoğunluğu fazla olan Acil servisteki hasta sayısının daha da arttırmamak adına, acil olmayan vakaların polikliniğe başvurmaması gerekmektedir. Bu konuda başta bizim hastanemiz, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere tüm Kamu hastanelerinde poliklinik hizmetleri yeterli rezerve seviyeye sahiptir. Bunun için tekrar hatırlatma olarak özellikle acil olmayan vakaların acil servise başvurmalarını önermiyoruz”.

BİHA
YORUM EKLE