CHP Ceylanpınar'da görevden alma kararına yanıt: Görevimizin başındayız!

CHP Şanlıurfa İl Geçici Kurulu tarafından görevden alındığı iddia edilen CHP Ceylanpınar İlçe Başkanı Fethi Yamaç ilçe yönetimi ile yaptığı basın açıklamasında kararı tanımadıklarını belirterek "Geçici kurulun aldığı karar bizim için yok hükmündedir. İlçe başkanı olarak görevimizin başındayız" dedi.

CHP Ceylanpınar'da görevden alma kararına yanıt: Görevimizin başındayız!
banner2

CEYLANPINAR- Şanlıurfa'da Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yaşanan görevden almalar Ceylanpınar'a da sıçradı. Karara tepki de gecikmedi. 

Ferhat Karadağ yönetimindeki CHP Şanlıurfa İl Geçici Kurulu'nca CHP Ceylanpınar İlçe Başkanı Fethi Yamaç görevden alındı. Boşalan ilçe başkanlığına ise Yusuf Çağra getirildi.

BAŞKAN YAMAÇ: KAYYUMU TANIMIYORUZ!

Bu akşam ilçe yönetimi ile bir basın açıklaması yapan Başkan Yamaç, alınan kararın hukuksuz olduğuna dikkat çekerek kararı tanımadıklarını söyledi. Başkan Yamaç "Hukuksuz bir şekilde CHP il başkanlığı koltuğunu işgal eden geçici kurul il başkanlığı kongreyi yapmak yerine İlçe başkanlıklarına yetkisi olmadığı halde hukuksuz bir şekilde kayyum atamışlar. Kayyumu tanımıyoruz" diye konuştu. 

"GEÇİCİ KURULUN GÖREVDEN ALMA YETKİSİ YOK"

"Tarafımıza herhangi bir resmi yazı gelmemiştir" diyen Başkan Yamaç "Geçici kurulun herhangi bir ilçe yönetimini görevden alma yetkisi yoktur. Geçici kurul sadece boşalan il başkanlığını 45 gün içerisinde kongreye götürmek yetkisi ile yükümlüdür. Aradan 9 ay geçmesine rağmen kongreye götürmek yerine resmen tüzüğü çiğnemektedir. Bizler yıllardır CHP'de yaptığımız siyasi mücadelede hiçbir gün demokrasiye olan inancımızı kaybetmedik ve kaybetmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ"

Hukuki mücadele de vereceklerine dikkat çeken Başkan Yamaç "Geçici kurulun aldığı karar bizim için yok hükmündedir. İlçe başkanı olarak görevimizin başındayız. Tüm hukuki hakları biliyor ve sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

İlçe yönetimi ve CHP'li vatandaşlar "Hak, hukuk, adalet" sloganları atarak Başkan Yamaç'a destek verdi.

BİHAYORUM EKLE

banner99