Ceylanpınar'da yeni gümrük kapısı açılacak

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, Ceylanpınar'da gümrük kapısı açılacağını söyledi.

Ceylanpınar'da yeni gümrük kapısı açılacak
banner2

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK'dan arındırılan bölgelere huzur ve güven gelirken, Rasulayn ve Telabyad'ın imarı ve ihtiyaçlarının daha sağlıklı bir şekilde karşılanabilmesi amacıyla Ceylanpınar ve Akçakale'de gümrük kapısı açılacak.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve yetkililer ile yaptıkları görüşmelerde Ceylanpınar'a bir gümrük kapısı açılmasını istediklerini ve bu görüşmeler neticesinde gümrük kapısının yakın bir tarihte açılacağını söyledi.

Başta Rasulayn'ın imar edilmesi, istikrara kavuşması ve ayrıca Ceylanpınar ekonomisine de katkı sağlaması amacıyla gümrük kapısının açılacağını ifade eden Aksak, "Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin, gümrük kapısının yakın bir zamanda açılacağını söyledi. Bununla ilgili çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyordu. Gümrük kapısının açılması hem Rasulayn'ın yeniden imar edilmesi, istikrarın sağlamlaşması ve bunların yanında böle ekonomisine de katkı sunması açısından çok önemli. İlçemizde ekonomik olarak bir durgunluk vardı. Gümrük kapısının açılmasıyla birlikte Ceylanpınar'da ekonomik bir canlılık olacak" diye konuştu.

BİHA

YORUM EKLE