Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi Temel Eğitimi Düzenlendi

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü’nün ardından İçişleri Bakanlığı tarafından Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Polisine 8-10 Temmuz 2020 tarihinde temel eğitim veriliyor.

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi Temel Eğitimi Düzenlendi
banner2

İçişleri Bakanlığı doğayı ve hayvanları korumak için önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü’nü hayata geçirdi. Bu kapsamda görev alacak kolluk kuvvetlerine yönelik eğitim düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘’Biz, sevmeyi ithal etmedik. Bilakis, dünyaya sevgiyi, merhameti karşılıksız ihraç ettik. Yaratılan her canlı için, insan için de, hayvan için de, bitki için de; aynı sevgiyi, aynı merhameti gösterdik’’ dedi.

Bakan Soylu, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü bünyesinde ilk etapta 260 personelin kurs göreceğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu birimde kullanılacak araçların dış tasarımları ve giydirmeleri tamamlandı, içeriği tamamlandı, görevlerinde kullanılacak eldiven, yakalama ağı gibi teçhizatların alımları da hemen gerçekleştirildi. Eğitimleri biter bitmez, arkadaşlarımız sahaya ineceklerdir. Yine bu birime ihbar yapabilmeyi kolaylaştırmak amacıyla Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) adlı bir uygulamanın yazımına başlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız ve Bakanlığımız Strateji Başkanlığımız birlikteliğinde çalışmaları sürdürülen bu uygulama da inşallah 1,5 ay sonra hayata geçecek."

YORUM EKLE

banner99