Celalettin Güvenç'ten FETÖ suçlamalarına sert yanıt

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili, Eski Şanlıurfa Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, sosyal medya hesabı twitter üzerinden hakkındaki FETÖ iddialarına çok sert yanıt vererek iddia sahiplerine meydan okudu.

Celalettin Güvenç'ten FETÖ suçlamalarına sert yanıt
banner1

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili, Eski Şanlıurfa Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, hakkında Kahramanmaraş yerel medyasının başlattığı FETÖ suçlama haberlerinin ardından Şanlıurfa hakkında da ilginç iddialar gündeme getirdi.

Vekil Güvenç, kendisini FETÖ üyesi olmakla suçlayanlara sosyal medyadan yanıt verdi.

 

"URFADAKİ BAZI TETİKÇİLER..."

İddiaların Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'dan "Tetikçi" olarak tanımladığı kişilerce ortaya atıldığını söyleyen Vekil Güvenç, iddia sahiplerine "Değerli hemşehrilerim; Kahraman Şehrimizdeki tetikçi Şanlıurfa'daki malum bazı tetikçilerin servisi ile fetöcü oldugumu yazmış. Reklamı olmasın diye buraya almadım. Evet tekrar ediyorum hodri meydan" diye seslendi.

Hakkındaki iddiaların soruşturulduğu ve takipsizlik kararı verildiğini de açıklayan vekil Güvenç, açıklamalarının devamında sert ifadeler kullanarak şöyle konuştu:


'BU KUYRUK ACISI NEDEN?'

"Sizlerdeki bu kuyruk acısı neden...Kim ya da kimler adına bu kadar Celalettin Güvençle ugraşıyorsunuz... Hırsızlıkları uğursuzlukları neden yazamıyorsunuz... Halkta karşılıgı olmayan bitmiş tükenmiş sözüm ona insanları tekrar ayağa kaldıracağınızı mı düşünüyorsunuz...

 

'TETİKÇİLERLE İŞİM YOK'

Zavallı tetikçilerle işim yok.. Perde arkasındaki alçak ruhlular da şunu bilsinler ki: Sizin sorununuz bizzat kendi karakteriniz.. Bilinki bu milletten daha çok Celalettin Güvençler çıkar.

 

'ŞANLIURFA'DAN BİRİ UZLAŞMA TEKLİF ETTİ'

Degerli kardeşlerim şu iki anektodu da sizlerle paylaşarak bitireyim. Şanlıurfa'da dönemin güçlülerinden biri bana seni ‘bunlarla’ uzlaştırırım Türkiye çapında piarını yaparız dedi. Hayır dedim. Gene o dönem AK Parti Genel Sekreteri olan Abdulhamit Gül biraz bunlarla uzlaşssan dedi. Ben de bu işlerin devlete maliyeti var yapamam dedim. Konuştuk haklısın dedi... Çok açık söylüyorum şu an sade bir milletvekiliyim ve halkıma hizmet etmeye çalışıyor herkesin bildigi gibisiyasi çatışma ve mücadeleye girmemeye çalışıyorum.

Onun için tetikçilerinizle üstüme gelmeyin.Yanlışlarınızı düşünün...Sorununuz ben degilim çukur karakterinizdir onun üzerinde çalışın..."

BİHA

YORUM EKLE

banner99