Büyükşehir Belediyesi toplu konut yapacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, kentte konut sıkıntısını gidermek için 2 bin 500 konut yapılmasını içeren proje oy çokluğuyla kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi toplu konut yapacak
banner1

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlendi. Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Toplantıda, kentsel dönüşüm kapsamında düzenli kentleşmeyi sağlamak, artan konut talebine karşı konut arzındaki oluşan yetersizliği gidermek amacıyla Aşık-Öğütçü Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 2 bin 500 konut yapılmasına ilişkin madde okundu.

KAYTAN: BİR İHTİYAÇTI, PROJENİN HAYATA GEÇMESİ ÖNEMLİ

Alt ve orta gelirli aileler için ilk etapta yapılacak olan 2 bin 500 konut ile ilgili okunan madde sonrası konuşan Meclis Başkan Vekili Kaytan, “Kentimizde oluşan yoğun toplu konut ihtiyacının giderilmesi ve önümüzdeki yıllar için sorunun büyümemesi adına, önüne geçilmesi adına gerekli imarın tamamlandığı bölgede konut çalışması için encümene yetki talebi var” dedi.

AYDEMİR: ORTA VE ALT GELİRLİ AİLELER İÇİN KONUT PROJESİ BAŞLATIYORUZ

Kentsel Dönüşüm Dairesi Başkanı Aydın Aydemir ise şöyle konuştu:

“Alanda yaklaşık 5 bin dönümü Büyükşehir Belediyesinin kentsel dönüşüm ilan ettiği bölge, geri kalan yaklaşık 5 bin dönüm de TOKİ eliyle yapılması planlanan bir alandır. Belediyemize ait alanla ilgili yaşanan mülkiyet ve imar sorununu çözdük. Alanda orta ve alt gelirli aileler için konut projesi başlatılacak.”

Meclis üyelerine sunulan madde oy çokluğuyla kabul edildi.

BİHA

 

 

 


YORUM EKLE