Büyük Çoğunluk Sokağa Çıkma Yasağını Destekliyor

Ipsos, Milliyet için koronavirüsle mücadeleye dair bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre yüzde 87’lik kesim sokağa çıkma yasağını destekliyor.

Büyük Çoğunluk Sokağa Çıkma Yasağını Destekliyor
banner1

Vaka sayılarında yaşanan artış Kovid-19’la mücadelede ilave önlemlerin alınmasına neden oluyor. O önlemlerden biri de hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı. Ipsos’un Milliyet için yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre yüzde 87 yasağı desteklerken, yüzde 5 yasağa karşı çıkıyor.

Vaka sayılarında yaşanan artışın ardından sokağa çıkma yasağının tekrar gündeme gelip gelmeyeceği merak konusu iken Ipsos, Milliyet için sokağa çıkma yasağı, yüz yüze eğitim, toplu taşıma gibi konuları içeren bir araştırma yaptı.

Her 2 Kişiden biri toplu taşıma kullanırken vatandaşların yüzde 77’si virüs nedeniyle toplu taşımada kendini rahat hissetmiyor. Yüzde 69’luk kesim sokağa çıkma yasaklarının tüm Türkiye’de uygulanmasından yana iken yüzde 18 il bazında uygulanmasını savunuyor.

Araştırmadan yüz yüze eğitimle ilgili elde edilen sonuçlara göre ise vatandaşların yüzde 25’i okula ‘’kesinlikle gönderirim’’, yüzde 35’i ‘’muhtemelen gönderirim’’ diyerek yüz yüze eğitimi destekliyor. Yüzde 18’lik kesim kararsız iken yüzde 22 yüz yüze eğitimi desteklemiyor.  

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 14:51
YORUM EKLE

banner99