Bozdağ mı Nebati mi? Urfa'da bir bakan çalışmalara başladı...

"AK Parti'nin Şanlıurfa'daki ağabeyi kim olacak?" sorusunun yanıtı henüz netleşmese de kulisler iki bakanın ismi üzerinde duruyor. Biri Urfalı Nureddin Nebati diğeri Yozgatlı Bekir Bozdağ. Güçlü ihtimal ise Bakan Bozdağ. Öyle ki bakan listeler üzerinde çalışmalara bile başladı.

Bozdağ mı Nebati mi? Urfa'da bir bakan çalışmalara başladı...
banner1

ŞANLIURFA- 28. Dönem Milletvekili aday adaylığı başvuruları sona erdi ve AK Parti için Şanlıurfa'da 334 aday adayı başvuru yaptı. Kulisler ise listede ilk sırada yer alacak ve listeye yönetecek ismi konuşuyor.

Partinin, deprem illerinde liste başına kabinedeki bakanları alacağı konuşulmuştu. Şanlıurfa için ismi geçen üç bakan Fahrettin Koca, Bekir Bozdağ ve Nurettin Nebati olmuştu. Her ne kadar kulislerde Şanlıurfalı Bakan Nebati'nin adı geçse de ağırlık Bakan Bozdağ'dan yana. Hatta Bakan Bozdağ'ın Urfa'da başvuran isimler arasında çalışma yaptığı da konuşuluyor. Bakan Bozdağ'ın en yakın yardımcısı da Abdülkadir Emin Önen. Önen 23. 24. Dönem Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilliği, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, 2017-2023 Pekin Büyükelçisi görevini yürütmüş ve geçtiğimiz aylar merkeze alınmıştı. 

Ayrıca Bakan Bozdağ'ın Şanlıurfa'da liste başı olacağı iddialarını güçlendiren bir başka kulis bilgisine göre de Bakan Nebati başka bir ismin Urfa'da daha başarılı sonuç elde edebileceği görüşünü bildirmiş olması...

KULİS HABER/BİHA


YORUM EKLE

banner99