Birlik Haber-Sen, Şanlıurfa için personel talep etti

Birlik Haber-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Midhat Özgültekin, PTT’de personel açığı olduğunu söyleyerek, “Teknik personel ve araç açığının acilen doldurulmasını talep etmekteyiz” dedi.

Birlik Haber-Sen, Şanlıurfa için personel talep etti
banner1

Birlik Haber-Sen Şanlıurfa Şubesinin üyeleri, Memur-Sen il binasında bir araya gelerek açıklama yaptı. Üyeler adına konuşan Birlik Haber-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Midhat Özgültekin, PTT’de yaşanan personel eksikliği konusuna değindi.

“Şanlıurfa PTT çalışanları, personel açığından dolayı zor günler yaşıyor” diyen Özgültekin, “Hizmetin en iyisine layık olan halkımıza, biz PTT Kurumu çalışanları olarak, PTT Kurumumuzun 400’ü aşan hizmet çeşitliliğini en iyi şekilde halkımıza sunma gayretindeyiz. Ancak bir türlü giderilemeyen personel norm eksikliği sıkıntısıyla karşı karşıya kaldık. Ayrıca uzun süreden beri yapılmayan norm tespitinin de yeniden yapılarak güncellenmesi gerekmektedir” sözlerine yer verdi.

Şanlıurfa genelindeki PTT’lerde 89 açık olduğunu iddia eden Özgültekin, “Şanlıurfa PTT Başmüdürlüğü ve bünyesinde bulunan PİDM PTT il ve ilçe merkezleri ve PTT şubelerimizde 89 memur ve postacı normu açığı bulunmaktadır. Takdir edersiniz ki iyi ve rasyonel bir hizmet vermek için yeterli bir düzeyde personel sayısı, motorize araç ve teknik donanımla olur.

Biz Şanlıurfa PTT çalışanları olarak halkımıza iyi bir hizmet sunabilmemiz için memur, postacı ve teknik personel ve de araç açığının acilen doldurulmasını talep etmekteyiz” diye konuştu.

Özgültekin, sözlerini şöyle noktaladı:

“Karaköprü’de bulunan PİDM müdürlüğünde çalışan personellerin ve vatandaşların da ulaşımda problem yaşadıkları, servis konulması veya büyükşehir belediyesi ile görüşülerek ulaşım sorununun en kısa sürede giderilmesi gerekmektedir. Diğer bir konu ise Şeyhçoban mevkisinde bulunan 44 bin metrekare arsa üzerinde yapılması hedeflenen PİDM binasının tüm projelendirme ruhsat işlemi bitmiş olup, PTT Genel Müdürlüğümüzde yapım ihalesinin yapılması için beklemektedir. Bu PİDM Binasının ihalesi acilen yapılarak hizmet sunulmasını talep ediyoruz.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99