Bir uyarı da SGK İl Müdüründen! 3 ay uzatıldı

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü, SGK alacaklarının ilk taksit ödemesinin 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

Bir uyarı da SGK İl Müdüründen! 3 ay uzatıldı
banner1

Cumhurbaşkanlığı kararıyla son dakika gelişmesi olarak duyurulan, 7256 sayılı borç yapılandırma başvuru süresinin uzatıldığı haberinin ardından ilk olarak bildirilen tarihlerde işlemlerini geciktirmiş vatandaşlar için yeni bir fırsat doğdu.

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"SGK alacaklarının yapılandırılması için son başvuru süresi 31 Aralık 2021 tarihiydi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın tensipleriyle 7256 Sayılı Kanun Yapılandırma başvuru ve ödeme süreleri uzatılmıştır. Buna göre 2020 yılı Ağustos ve önceki aylara ait sigorta primleri, genel sağlık sigortası primleri, işsizlik sigortası primleri, 31.12.2020'den önce kesinleşen idari para cezaları, iş kazası, meslek hastalığı veya malullük sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğan alacaklar  yapılandırma başvuru süresi;  01.02.2021 tarihine, ilk taksit ödemesi ise  31.03.2021 tarihine uzatılmıştır."

BİHA

YORUM EKLE