Bilgin: Bu ay sonuna kadar tüm EYT’lilerin maaşı bağlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı bir televizyon programında, "Bu ay sonuna kadar tüm EYT'lilerin maaşı bağlanacak" dedi.

Bilgin: Bu ay sonuna kadar tüm EYT’lilerin maaşı bağlanacak
banner1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir televizyon programında Emeklilikte Yaşa Takılanlar’la ilgili (EYT) soruları yanıtladı.

 BİLGİN: TÜM EYT'LİLERİN BİRİKMİŞ MAAŞLARI BAYRAM İKRAMİYELERİ HESAPLARA YATACAK

“1 milyon EYT’nin maaşları bağlandı. Bu ay sonuna kadar tüm EYT’lilerin maaşı bağlanacak” diyen Bilgin şunları kaydetti:  

“Toplam başvuru sayısı 1,7 milyonu geçti. 1 milyon EYT'liye maaşları bağlandı. Bu ay sonuna kadar tüm EYT'lilerin maaşı bağlanacak. Tüm EYT'lilerin birikmiş maaşları bayram ikramiyeleri hesaplara yatacak. Burada bir mağduriyet söz konusu değil. Staj bir eğitimdir. Eğitimin bir parçasıdır. Sadace orada çıraklık eğitimini ayırmak lazım. Onun dışındaki stajyerler mağdur değildir. İş akdiyle bir yere girmemişlerdir. Primini ödeyecek bir işveren yok ortada.”

"7 BİN 500 ÜZERİ EMEKLİ MAAŞI ARTACAK"

Bakan Bilgin, ayrıca 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alanlara maaşları oranında zam yapılacağı vurgulayarak sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Temmuz ayında 7 bin 500 TL'nin üzerinde maaş alanlara uygulanacak zam oranı maaşa göre belirlenecek. Aşağıdan yukarıya doğru bir artış yapacağız. Rahat edecekleri bir düzenleme yapacağız. 7 bin 500 ila 10 bin lira arasında yukarıya doğru bir yansıtma olacak. 7 bin 500 liranın üzerinde maaşı olan emeklilerimiz rahat edecekleri bir düzenlemeyle karşılaşacaklar”.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99