Beyazgül: Eyyübiye yeniden inşa ediliyor

Büyükşehir Belediyesi, trafik sıkışıklığını gidermek adına Asya ve Osmanlı mahallelerinde kamulaştırılan binaların yıkımını yaparak, 30 metrelik bulvarın startını verdi.

Beyazgül: Eyyübiye yeniden inşa ediliyor
banner1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 'Kültür ve Turizm Yolu' projesi kapsamında Balıklıgöl ve Kale Eteği arkasında gelen yolun devamı olan Eyüp Peygamber Caddesinin, Akçakale-Evren Sanayi çevre yoluna bağlanmasını sağlamak için Asya ve Osmanlı mahallelerinde yıkım çalışması başlattı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan, AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğol, Mahalle Muhtarı Ahmet Çağan ve mahalle sakinlerinin katılımıyla düzenlenen programda ilk kepçe vuruldu.

30 METRELİK YOLUN 1. ETAP ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Eyyübiye İlçesi Asya Mahallesinde 1. etapta 30 metre genişliğinde 740 metre uzunluğundaki yolu 43 adet yapıyı kamulaştırarak ilçeye kazandıracak olan Büyükşehir Belediyesi, 22 adet evin kamulaştırması için uzlaşma sağlayarak uzlaşma bedeli olarak da 1.525.000,00 TL'yi hak sahiplerine ödedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Eyyübiye ilçesini yeniden inşa ettiklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilçeye kazandırılan hizmetlerden bahsetti ve beraberindekilerle birlikte bölgedeki yıkımı başlattı. 

BEYAZGÜL: HEP BİRLİKTE ŞAHİTLİK EDİYORUZ

Beyazgül, “Burası yüksek gerilim hattının olduğu bir bölge. Bu nedenle ölümler oluyordu. Seçim öncesi il başkanımız ve ilçe belediye başkanımla beraber sorunları yerinde tespit etmiştik. Bu güzergâhta evler vardı. Bu evler aslında bir yerde de Eyyüp Peygamber ile Akçakale yolu arasındaki güzergâhı tıkıyor ve TOKİ’ ye ulaşımı engelliyordu. Bunun açılması gerekiyordu. Buradaki herkesinde ortak fikri bu yolun bir an önce açılmasıydı. Eyyübiye’ye hizmet gidecekse yollarını artırmakla, yeşil alanlarını artırmakla, tapu sorunuzu çözmekle mümkündür. Bir müddet önce Mehmet Kuş başkanımızın da girişimiyle de bu bölgede doğal gaz çalışmalarını başlattık. Eyyübiye’nin tamamına doğalgaz gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Eyyübiye aslına bakarsanız yeniden inşa ediliyor. Yeniden yollar yapılıyor. Yeniden yeşil alanlar yapılıyor. Bundan bir süre önce Millet Bahçesinin yeri 150 dönümden 180 dönüme çıkarıldı. Eyyübiye’de bir yeşil yaprak, yeşil alan bulmak pek mümkün değilken şimdi 180 dönüm oldu. Bugün de aynı iddiamızı sürdürüyoruz. Burası ne yazık ki dezavantajlı bir bölgemiz, burası insanların yaşamı için çok elverişli olmayan yapılardan oluşmuş. Fakat biz bu bölgede çokça çalışmak zorunda olduğumuzu kabul ediyoruz. Bütün ekibimizle muhtarlarımızla belediye başkanlarımızla biriz ilçemiz için çalışıyoruz. Burasının açılması gerekiyordu yıkacağız. Diğer taraftan farklı ilçelerde de çalışmalar devam ediyor. Peygamberler şehrinde hizmet etmeyi bizlere nasip ettiği için Allah’ımıza hamd ediyoruz. Milletimizin bizlere verdiği desteklerden ötürü de teşekkür ediyoruz. Şimdi bismillah diyerek yeni ve geniş bir yolumuzun açılışına hep birlikte şahitlik ediyoruz” dedi.

KUŞ: EYYÜBİYE ZEYNEL BAŞKAN İLE KUŞ GİBİ UÇACAK DEMİŞTİM

Burada söz alan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ise açıklamasında, “Seçimden önce ve sonra hep ifade ettim. Zeynel Abidin Beyazgül ile Eyyübiye Kuş gibi uçacaktır dedim. Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül için sosyal mecralarda yıkan Başkan ifadeleri kullanılıyor. Başkan Eyyübiye'de yıkım yapıyor doğrudur. Peki, Eyyübiye çarpık bir şekilde yapılaşırken nerdeydiniz. Bu eleştirenlere soruyorum. Birileri çıksın yıkım yapmadan Eyyübiye'yi yeniden inşa edebileceğini anlatsın. Ben buradan ilçe halkım adına Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e şükranlarımı iletiyorum. Bugün yıkımını başlattığımız mahallemiz yüksek gerilim hattının altı. Yıkım sayesinde Eyüp Peygamber caddesini Akçakale Caddesine birleştiriyoruz. Ayrıca bu riskin altında yaşam süren vatandaşlarımızı kamulaştırma yaparak başka bölgelerde daha iyi yaşam şartları altında yaşamalarını sağlıyoruz” diye konuştu.     

BİHA

YORUM EKLE

banner99