Beyazgül: Akçakale büyük değişim yaşıyor

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ile ilçedeki projeleri yerinde inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Birlikte çalışıyoruz. Akçakale güzelleşiyor” dedi.

Beyazgül: Akçakale büyük değişim yaşıyor
banner1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sahada incelemeler gerçekleştirmek üzere Akçakale’ye çıkarma yaptı. Başkan Yalçınkaya tarafından ilçenin girişinde karşılanan Başkan Beyazgül ilk olarak Bolatlar Mahallesi’nde 100 dönümlük alan üzerine yapılacak Millet Bahçesi’ni inceledi. Başkan Yalçınkaya proje ile ilgili kendisine bilgi verdi. Üst yapı çalışmalarında da yapılan incelemenin ardından Çadır kent bölgesinden Sevimli Yol çatına kadar hazır asfalt için ihale sürecinin bittiği belirtildi.

Yalçınkaya konuşmasında birlik mesajı vererek, “Saha incelemesi yaptık. Köylerimizde yapılması gerekenleri yerinde tespit ettik. Hiçbir ilçeye nasip olmayan bütün imkanlar burada yaratıldı. Allah'ın izni ile 25 aya bütün bunları sığdırdık. Kalan 3 senede de inşallah burayı sınırda yıldız bir ilçe yapacağız. Burayı ithalat, ihracat merkezi yapacağız. Burayı Orta Doğu'nun çıkış kapısı yapacağız. Birlikte AK Parti ekibi olarak, Zeynel Başkanımız ile beraber, el birliği ile; sabırla, aşka, şevkle inşallah bunları bitireceğiz. İnsanımıza, çocuklarımıza hediye edeceğiz” dedi.
 

Beyazgül ise, “Akçakale büyük bir değişim yaşıyor. İlk girişten itibaren baktığımızda ilçenin çehresi değişiyor. Mehmet Başkanımız ile birlikte Akçakale’nin sorunlarını masaya yatırıyoruz. Biz çok sık aralıklarla bir araya geliyoruz. Kendisi Ankara’da işleri takip ediyor. Burada da birlikte çalışıyoruz. Güzel şeyler yapılıyor Akçakale’ye. Yapmaya da devam edeceğiz. Bu birlik ve beraberliğin verdiği bir sonuçtur.  Akçakale değişiyor, Akçakale güzelleşiyor” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından yüzme havuzundaki incelemelerini de tamamlayan Beyazgül ve Yalçınkaya AK Parti İlçe Başkanlığı, Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktarı da ziyaret etti.

BİHA

YORUM EKLE