Beyazgül açılışta konuştu: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!

"Mezopotamya'da Kadın" Sergisi'nin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diyerek hizmet üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Beyazgül açılışta konuştu: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!
banner1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye'nin hizmete sunduğu kadın destek merkezlerinde eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri Mezopotamya'da Kadın Sergisi'nde ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezi’ndeki (Reji Kilisesi) sergi açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eşi Betül Beyazgül, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yeliz Mercan, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, STK temsilcileri, kadın destek merkezindeki kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. 

"E-TİCARET SATIŞ SİSTEMİ KURULACAK"

Açılışta konuşan Başkan Beyazgül 21 yeni kadın destek merkezi açtıklarına dikkat çekerek kursiyerlerin ürünlerini daha kolay ve geniş kitlelere satabilmeleri için e-ticaret satış sistemi kuracaklarını belirtti ve "Daha önceleri Çin’den alınan bebekler yerine şimdi kadın destek merkezlerinde üretilen bebekleri satın alarak çocukları bu bebeklerle sevindiriyoruz. Bu bebekleri bizim almamızın yeterli olmayacağını düşünerek kooperatif kurarak, e- ticaret ile satış sistemini kurarak kadın destek merkezlerinde üretilen ürünleri dışarıya satarak onların aile ekonomilerine katkı sağlamalarının önünü açmış olacağız. Kendi satış mağazalarımızda da bu ürünlerin satışını yapacağız. Kadın destek merkezlerimizdeki bu üretimler de inşallah kadınlarımıza, ailelerine ve çocuklarına ekonomik bir destek sağlayacak”"

 “AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

Şanlıurfa’ya yapılan hizmet ve yatırımlardan hayata geçirilen projelerden önekler veren Başkan Beyazgül “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”  diyerek laf değil hizmet üretmeye devam edeceklerini ifade etti.

Katılımcılar daha sonra stantları ziyaret ederek ürünleri inceledi.  Sergide bez bebekten halı, kilim dokumaya, resimden gümüş telkâri yapımına varan yüzlerce çeşit ürün bulunuyor.

BİHA


YORUM EKLE

banner99