Berat Albayrak'tan sosyal medyadan istifa açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa ettiğini resmi Instagram hesabından duyurdu. Albayrak "5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle istifa ediyorum" dedi. Twitter hesabına ulaşılmaması ise dikkat çekti.

Berat Albayrak'tan sosyal medyadan istifa açıklaması!
banner1

 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası güne damga vurdu.

Bakan Albayrak sağlık sorunlarını gerekçe göstererek şu sözlerle istifa ettiğini duyurdu:

“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım. Çok büyük hedefine çıktığınız bu yolculukta, gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir. Enerjide olduğu gibi Ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur. Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun. Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun. Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah, bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın. Sonumuzu hayreylesin..."

Açıklamada, Albayrak’ın ‘at izinin it izine karıştığı’ sözü dikkat çekerken twitter hesabının silinmesi bakanın hesaplarının hack’lenmiş olabileceği ihtimalini akıllara getirdi. Ayrıca paylaşımın instegram hesabından da yapıldığı görüldü. 

Bakanlıktan ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.

BİHA

YORUM EKLE