Belediye Başkanı duyurdu: İlçeye hayvan barınağı yapılacak

6 çocuğun sokak köpeklerinin saldırıya uğraması sonrası açıklama yapan Viranşehir Belediyesi Başkanı Salih Ekinci, Büyükşehir Belediye Başkan Beyazgül’ün hayvan barınağı için gerekili çalışmaların yapılması talimatını verdiğini belirtti.

Belediye Başkanı duyurdu: İlçeye hayvan barınağı yapılacak
banner2

Viranşehir Belediyesi Başkanı Salih Ekinci, ilçede başıboş bir köpeğin çocuklara saldırması olayı üzerine bir açıklama yaptı.

Başkan Ekinci açıklamasında olay nedeniyle üzüntüsünü dile getirerek "Belediye ekiplerimiz başıboş sokak hayvanlarının ıslahı ile ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Dün geç saatlerde ilçemizde istenmeyen bir olay yaşanmıştır. Bir sokak köpeğinin saldırısı sonucu 6 çocuğumuz yaralanmıştır. Bu olay hepimiz derinden üzmüştür. Küçük yavrularımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Aileler ile diyalog halindeyiz" dedi.

İlçede hayvan barınağı ile ilgili Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Zeynel Abidin Beyazgül’ün yetkililere talimat verdiğini belirten Ekinci, "Belediye ekiplerimiz geçmişte olduğu gibi şimdide sokak hayvanlarının ıslahı ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Toplanan hayvanlar özelikle köpekler Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi barınaklarına sevk edilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül ile görüşmemiz sonucu hayvan barınağı için gerekili çalışmaların ivedilik ile yapılması talimatını verdiği Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mustafa Kaytan ilçemize gelerek yaşanan talihsiz olay ile ilgili çalışmalarını ekibiyle yüretmeye başladı. Görüşmede bunda sonra yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Yapılacak çalışmalar üzerinde durulacak gerekli işlemler yapılacaktır.

Yaşanan üzücü olay yakinen takibimizdedir. Olayın başka yönlere çekilmemesi amacıyla açıklama yapma ihtiyacı duyulmuştur. " ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE