Bayrak'tan 11 Nisan mesajı

Şanlıurfa 22. Dönem Milletvekili Faruk Bayrak, Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bayrak'tan 11 Nisan mesajı
banner1

Bayrak, yayınladığı mesajında, “Dedem Şeyho Ramazan'ın da bizzat katılıp Ailemizi ve Eyyubiyemizi temsil ettiği Urfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Hareketi tam anlamı ile sivil bir milis zaferidir” diyerek, şu ifadelere yer verdi:

“Tarihe "Kendi Kendini Kurtaran Şehir" olarak adını yazdıran İstiklal Şehridir Urfa. Şehir, mahalle, köy, aşiret, esnaf, eşraf gibi bütün unsurlarının; kadın, erkek, çocuk, köylü, şehirli gibi bütün insanlarının malları ve canları ile yaptıkları eşsiz mücadelenin adıdır 11 Nisan.

Dedem Şeyho Ramazan ve Kurtuluşumuzun lokomotifi olan 12'lerin torunlarının,  milis kuvvetlerimiz ve çetelerimizin "Temsili Kurtuluş Kutlaması" bu sene de pandemi nedeniyle yapılamıyor maalesef.

Temsili de olsa bu görkemli tarih sahnelerini göremeyecek olmanın burukluğu ile Urfa’mızın Düşman İşgalinden Kurtuluş Bayramını bu duygu ve düşüncelerle kutluyor; bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum...”

YORUM EKLE