Balıklıgöl'de tepki çeken görüntü: Pavyonvari...

Balıklıgöl platosunun çevresindeki kafelerin görünümünden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Mehmet Selim Açar yetkililere "Pavyonvari uygulamalara dur deyin" sözleriyle çağrıda bulundu.

Balıklıgöl'de tepki çeken görüntü: Pavyonvari...
banner1

Şanlıurfa'nın tarihi, turistik ve kutsal mekanı Balıklıgöl'ün çevresindeki bazı işletmeler Balıklıgöl'e yakışmayan görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Kentin yerli ve yabancı turistlerin mutlak uğrak noktası olan Balıklıgöl platosunun çevresinde kafe, lokanta gibi işletmeler yer alıyor. Pandemi öncesi sıra gecelerinin de yapıldığı bazı mekanlardan yükselen sesler Balıklıgöl'ün manevi atmosferine uygun olmadığı için eleştiri konusu olurken bu kez kafelerin kullandığı aydınlatmalar tepki aldı.

 

"YAZIK, GERÇEKTEN YAZIK!"

Şanlıurfa  Şehir Plancıları Odası Başkanı Mehmet Selim Açar platoda kaçak yapılara göz yumulduğunu iddia ederek aydınlatmaları pavyonvari olarak değerlendirdi ve "Bu şehire kim ihanet ediyor derseniz; kim göz yumuyorsa o ediyor. Yapanın zaten şehir adına bir kaygısı olamaz. Biz ses çıkarmıyorsak bizde bu ihanetin içindeyiz !.. Balıkgöl platosunda yapılan kaçak yapılar ve işgaliyelere göz yumuldu ve yumuluyor hala; bari pavyonvari uygulamalara dur deyin. Yazık gerçekten yazık!" sözleri ile yetkililere duruma müdahale için çağrıda bulundu.

BİHA

YORUM EKLE