Bakan Selçuk Urfa'da görev yapan öğretmenlerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında Şanlıurfa’da görev yapan öğretmenlerle görüşerek talep ve önerilerini dinledi.

Bakan Selçuk Urfa'da görev yapan öğretmenlerle buluştu
banner2

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında tele konferans yöntemi ile Şanlıurfa’da görev yapan öğretmenlerle ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ile görüştü.

Bakan Ziya Selçuk, Şanlıurfa’da görev yapan öğretmenlerin talep ve önerilerini dinledi. İlk olarak Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ile görüşen Bakan Selçuk, kendisini beyaz laleler ile karşılayan Yapıcıer’e ve öğretmenlere teşekkür etti.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Şanlıurfa’da eğitimle ilgili yapılan çalışmaları Bakan Selçuk’a anlattı. Şanlıurfa’da 90 bin taşımalı öğrencinin sağlıklı beslenmesi için ilerleyen süreçte sağlıkla ilgili bir problemin yaşanmaması için sağlıklı beslenmeyle ilgili hazırlanmış olan eylem planına değinen Yapıcıer, “ 90 bin öğrenciye yaklaşık 80 milyon TL tutarında taşımalı öğrencilere yemeğin tamamını 13 ilçemizde oluşturduğumuz kendi mutfaklarımızda yemeklerini inşallah öğrencilerimiz okula geldiği zaman tamamını çıkaracağız. Urfa’nın taşımalı eğitimdeki öğrenci sorununu Şanlıurfa’nın gündeminden çıkardık” dedi.

İşte  ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ yayınının tamamı:

BİHA 

YORUM EKLE

banner99