Bakan Selçuk, eğitime ara verilen okullarla ilgili konuştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Nakil yapmak isteyenler bu yıla özel kayıt yapabilecek. Yerleşim birimi içindeki başka bir okula bu eğitim-öğretim dönemi olmak üzere nakil yapılabilecektir" dedi.

Bakan Selçuk, eğitime ara verilen okullarla ilgili konuştu
banner1

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da kent merkezindeki görüşmelerinin ardından, Akçakale'ye geçti.
 


 

Burada, Barış Pınarı Harekatı sırasında terör örgütü tarafından atılan havan mermisinin düştüğü Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Bakan Selçuk, önemli açıklamalarda bulundu.

Müdürlüğün bahçesinde konuşan Selçuk, eğitimin devam etmesi adına nakil yaptırmak isteyenlere hak verileceğini belirterek, "Eğitime ara verilen okullarımızda öğrencilerimizin telafi eğitimlerine alınması için gerekli planlamalar yapılmıştır. Bizim için eğitimin aksaması söz konusu olamaz. Her şekilde eğitimin devam etmesi için gereken tedbirlerin alınması esastır. Nakil yapmak isteyenler bu yıla özel kayıt yapabilecek. Yerleşim birimi içindeki başka bir okula bu eğitim-öğretim dönemi olmak üzere nakil yapılabilecektir. Telafi eğitimi için gerekli planlamalar yapıldı. Ara tatillerde telafi programları yapılacaktır. Her tür ve derecedeki eğitim kurumlarındaki öğrencilerimiz başka bir okula velilerimizin talebi doğrultusunda nakil gitmek isterlerse, e-okul sistemimizde nakil nedenleri arasına ikametgah kontrolü yapılmaksızın eklenen, misafir öğrenci geçici nakil nedeni seçeneği üzerinden kayıtları yapabilmekteyiz" dedi.

Bakan Selçuk konuşmasının devamında şunları söyledi: "Bu yerleştirmelerde aileler kendi akrabaları ya da başka bölgelerdeki evlerinde, ikametgâhlarında bulunacakları için bir zorunlu kayıt elbette olamaz. Onların ihtiyacına göre kayıtlar gerçekleştirilecek, bu bir olağanüstü durum, okullarda şu anda eğitime devam edilebilmesi için şartları da gözlemliyoruz. Ona göre kararlarımızı alıyoruz ve anlık değişimler var."

Öte yandan Bakan Selçuk, Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki tamirat ve tadilat çalışmalarının da bitmek üzere olduğunu açıkladı. 

Mustafa PAYIK-İbrahim Halil ARSLAN-AKÇAKALE/BİHA

YORUM EKLE

banner99