Bakan Muş: Her zaman esnafın yanındayız

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkâra 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteğinin hayırlı olmasını dileyerek, her zaman esnafın yanında olacağını söyledi.

Bakan Muş: Her zaman esnafın yanındayız
banner2

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu esnafa verilecek desteğe ilişkin görsel paylaşarak, “1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza iki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteği sağlayacağız. Birinci grup 5 bin, ikinci grup 3 bin hibe desteği alacak. Her daim esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

 

5 BİN LİRA HİBE VERİLECEK

Bu arada pandemi sürecinde olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara yönelik destek paketinin birinci grubunda yer alan kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer alıyor. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

 

3 BİN LİRA ALACAK 1 MİLYON 150 BİN İŞLETME VAR

İkinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacıları, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer alıyor. 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan vatandaşlara bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacak. Ayrıca ikinci gruba daha önce yapılan destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü ve pazarcılar da dahil edildiği duyuruldu.

BİHA

YORUM EKLE

banner99