Bakan Koca: Salgının Hızını Kestik

Adana’da 7 ilin sağlık yöneticileriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana’daki sağlık yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki Kovid-19 mücadelesine de değinen Bakan Koca, salgının hızının kesildiğini söyledi.

Bakan Koca: Salgının Hızını Kestik
banner1

Adana’da Kovid-19 salgınının seyri, sağlık altyapısı ve yatırımlarıyla ilgili basın açıklamasında konuşan Koca, Türkiye genelindeki Kovid-19 mücadelesine ilişkin olarak ‘’Son birkaç haftadır ülke çapında alınan tedbirlerin sıkı denetimi ve hızlı müdahalelerimiz sayesinde salgının hızını kestik” ifadesini kullandı.

‘’Salgının Hızını Kestik’’

Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadele çalışmalarına değinen Koca, ‘’Ülke genelinde hasta sayıları artışa geçmişti ancak biliyorsunuz bu artış, ülkenin her yanında eşit oranda olmadı. Bazı illerimizde hasta sayılarında istemediğimiz yükselişler gördük, bu bölgelere acil müdahalelerimiz oldu. Son birkaç haftadır ülke çapında alınan tedbirlerin sıkı denetimi ve hızlı müdahalelerimiz sayesinde salgının hızını kestik’’ şeklinde konuştu.

Vatandaşların kurallara riayet etmesinin önemini vurgulayan Koca, ‘’Valilerimizle, il müdürlerimizle, başhekimlerimizle, sağlık ordumuzla yürüttüğümüz sıkı koordinasyon ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Burada bize güç katacak olan, vatandaşlarımızın dikkati ve kurallara riayeti olacaktır’’ dedi.

‘’Türkiye, Dünyada Filyasyonu En İyi Yapan Ülkelerden Biri’’

‘’Hedefimiz, alacağımız tedbirlerle hasta sayısını ve hastane yükümüzü her geçen gün azaltmak’’ diyen Koca, ‘’Her fırsatta altını çiziyorum, temaslıları ne kadar erken tecrit edebilirsek salgının kontrolünde o kadar başarılı oluruz. Türkiye, dünyada filyasyonu, yani temaslı takibini en iyi yapan ülkelerden biri. Bu gücümüzü Adana’da da yoğun şekilde sahaya sürdük’’ ifadelerini kullandı.

‘’Devletimiz, Bu Mücadeleyi Büyük Bir Başarıyla Yürütmektedir’’

Salgın hastalıkların toplumsal hayatın her alanını az veya çok hastalığa maruz bıraktığını aktaran Koca, ‘’Devletimiz, bu mücadeleyi büyük bir başarıyla yürütmektedir. Salgından en az etkilenerek çıkmaya hazırlanan ülkelerden biriyiz. Salgın boyunca Kovid-19 başta olmak üzere tüm sağlık sorunlarına karşı güçlü kalmamız, sağlık sistemimizin başarısıdır. Bu sağlık sisteminin amacı yüce bir varlık olan insana yüceliğine denk şekilde, ayrım gözetmeden hizmet vermektir’’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner99