Bakan Koca'dan aşı uyarısı: Takvime uyun

Yeni koronavirüs tablosunun açıklanmasının ardından açıklamaya yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı uyarısında bulunarak "Aşının gücünden daha çok yararlanabilmek için aşı takvimine uymalısınız" dedi.

Bakan Koca'dan aşı uyarısı: Takvime uyun
banner1

Sağlık Bakanlığı yeni koronavirüs tablosunu açıkladı.

Buna göre Türkiye'de son 24 saatte 24 bin 898 kişinin testi pozitif çıktı, 197 kişi ise hayatını kaybetti. 18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 79,70 birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 89,83 olarak kayda geçti.

Şanlıurfa'nın durumu da değişmedi. 

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı. Şanlıurfa'nın haritada hala kırmızı renkte olduğu görüldü. 


BAKAN'DAN ÇAĞRI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medyadan bir açıklama yaparak "Yaklaşık 8,6 milyon kişi zamanı gelmiş olan 2. veya 3. doz aşısını yaptırmadı. Aşının tam olması, doz sayısına ve dozlar arasındaki sürenin uzamamasına bağlı. Bildirimlerimiz bu sürelere göre yapılıyor. Aşının gücünden daha çok yararlanabilmek için aşı takviminize uymalısınız" dedi.

BİHA


YORUM EKLE