Ayhan, arazileri gasp edilen Türkmenlerle bir araya geldi

Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan, Telabyad’ta arazileri gasp edilen Türkmenlerle bir araya geldi.

Ayhan, arazileri gasp edilen Türkmenlerle bir araya geldi
banner2

Suriye’de yaşanan iç savaş dolayısıyla, ülkelerinde bazı örgütler tarafından arazileri gasp edilmiş Türkmenler, Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan’la bir araya gelerek arazilerinin tekrar geri almak için talepte bulundu.

Özellikle PYD/PKK döneminde kendi arazilerini başkalarına sattıklarını dile getiren Telabyad’ta yaşayan Türkmenler, asıl arazi sahiplerinin kendileri olduklarını belirterek, Ayhan’dan yardım istedi. Akçakale’den, Suriye-Telabyad’a geçiş yapan Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan, orada arazileri gasp edilen Türkmenlerle bir araya geldi. Türkmen ailelerinin taleplerini ve isteklerini dinleyen Ayhan, yetkili mercilerle bu konunun çözümü için görüşeceğini belirtti.

Türkmenlerin hakkını aramak için yetkililerle görüşeceğini belirten Ayhan, “Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Telabyad’ta bazı örgütler Türkmen kardeşlerimizin arazilerini gasp etmişler. Burada yaşayan Türkmen aileler bizlere ulaşarak yardım talebinde bulundular. Bizde Telabyad’a giderek bu Türkmen kardeşlerimizle görüştük. Özellikle PYD/PKK ve bazı örgütler tarafından burada birçok arazi gasp edilmiş. Türkmen kardeşlerimizin hakkını aramak için yetkililerle görüşeceğim. Umut ediyorum ki bu hak sahibi kardeşlerimiz kendi arazilerine tekrar kavuşacaklar” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99