Akçakale’de kum ocağı hizmete açılıyor

Kırsalda devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, 3 kum ocağının izninin çıktığını ve birinin bu kış hizmete sunulacağını söyledi. 

Akçakale’de kum ocağı hizmete açılıyor
banner1

Akçakale Belediyesi tarafından kırsalda yürütülen stabilize yol yapım çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya'nın talimatları ile yolları kış öncesi ulaşıma hazırlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu kez Bulutlu Kırsal Mahallesi Ceylan Harabesi Sokakta çalışma yürüttü. Ekipler gece vardiyası ile çalışırken, Yalçınkaya da bölgeye giderek çalışmaları inceledi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Yalçınkaya mahalle sakinleriyle de görüştü.

YALÇINKAYA: KÖY İÇİ YOLLARINI BİTİRECEĞİZ

Yalçınkaya, burada yaptığı konuşmada çalışmaların aralıksız devam ettiğine dikkat çekerek “Akçakale ilçemizin çoğu kırsal. Bunun kendisine göre sıkıntıları var. Biz de bunları görüyoruz. Asfaltta programlanan hedefi bu sene bitirdik ama şuan stabilizede özellikle köy içi yollarının yapılması ile ilgili gündüz yetişemediği için aralıksız gece de devam ediyor. Şuan Ceylan Harabesi'ndeyiz. Hepsi bizim sevdiğimiz kardeşlerimiz. Onların bu köy içi yollarını inşallah bitireceğiz” dedi.

‘3 KUM OCAĞININ İZNİ TAMAMLANDI’

3 kum ocağı için gerekli izinlerin alındığını ve 1 kum ocağının bu kış hizmete gireceğini dile getiren Yalçınkaya, “Bugün itibari ile 3 tane kum ocağının izni tamamlandı. Bu kış bir tane kum ocağını devreye alacağız. İnşallah bahardan itibaren bütün bu köylerin hem içini hem köy aralarını mükemmel bir şekle çevireceğiz. Buradaki hayatın sıkıntılarını ortadan gidereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘MÜKEMMEL KÖYLER YAPMA GAYRETİNDEYİZ’

Kırsal mahallelerdeki sorunların farkında olduklarını ve çözüm için gayret gösterdiklerini vurgulayan Yalçınkaya, su ihalesinin yapıldığını hatırlatarak şöyle konuştu:

“Köylü kardeşlerimizin buradaki sorunların çok. Yol, su, elektrik... Hepsinin kendine göre sıkıntıları var. Suda da çok büyük bir mesafe aldık. Geçen suyun ihalesi yapıldı. Bütün köylerin ve Akçakale'nin suyu Urfa'dan getirilecek. Müteahhittin dediğine göre konan süre 3 yıl ama diyor ki inşallah Akçakale'ye 1,5 yılda bu suyu ulaştıracağım. Suyu, yolu, elektriği ve alt yapısı ile mükemmel köyler olacak. Bunun gayreti içerisindeyiz. Bunu da en kısa zamanda, süratle hem şehir hem köylerdeki hizmetleri toparlayıp hizmete sunmaya çalışıyoruz. Bu noktada da epey mesafe aldık. Gelecek sene bu yıldan çok daha iyi olacak.”

BİHA
 

YORUM EKLE