AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Açanal'dan 29 Ekim mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal kimsenin Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya ve parçalamaya gücü yetmeyeceğini belirtti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Açanal'dan 29 Ekim mesajı
banner1

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal Cumhuriyet'in ilanın 97'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Açanal mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal  önderliğinde,büyük Türk milletinin verdiği mücadele sonucunda,kurulan Cumhuriyetimiz bugün 97. yaşında.
 
Cumhuriyet gerek doğarken, gerekse büyüyüp bu yaşa gelinceye kadar birçok badireler atlattı. Ancak Cumhuriyetin en iyi yönetim biçimi olduğuna, yürekten inanan aziz Türk milleti, cumhuriyete sahip çıktı. Onu iç ve dış düşmanlardan koruyup gözetti. 
 
Cumhuriyet, sadece bir yönetim biçimi değil,bir yaşam tarzıdır. Büyük önderin dediği gibi “muasır medeniyet seviyesine ulaşmanın bir yolu olarak benimsediğimiz Cumhuriyet sayesinde, ülkemizin gelişimi, diğer dünya ülkeleri üzerinde saygınlığı ve gücü açıkça ortadadır”. Bugün Orta Doğuda, Doğu Akdeniz’de, Azerbaycan ve dünyanın her yerinde, Türk’ün yadsınamaz varlığı bunun en büyük göstergesidir. 
 
Gazi Mustafa Kemal’in “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve yükseltecek olan sizlersiniz” direktifine uygun olarak, bugün gelinen noktada,Türkiye Cumhuriyeti, halkını müreffeh yaşam düzeyine ulaştırmış, demokraside büyük ilerleme kaydetmiştir.
 
Bizi bölmek ve parçalamak isteyen iç ve dış mihraklara karşı adeta kalkan vazifesi gören Cumhuriyet sayesinde, ulusal birlik ve beraberliğimiz pekişmiş ve perçinlenmiştir. Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya ve parçalamaya gücü yetmemiştir ve yetmeyecektir.
 
Gücünü aziz Türk milletinin kendisine bağlılığından alan cumhuriyetimizi, bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal  başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Şanlıurfalı  hemşehrilerime sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum. 
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

BİHA

YORUM EKLE