AK Parti Şanlıurfa ilçe kongrelerinde tarih yeniden belirlendi!

İdlib’te hava saldırısında 34 askerin şehit düşmesinin ardından iptal edilen AK Parti Şanlıurfa İlçe Kongreleri için yeni tarih belirlendi. İşte erteleme kararının ardından kongre yapılacak ilk ilçeler...

AK Parti Şanlıurfa ilçe kongrelerinde tarih yeniden belirlendi!
banner2

AK Parti Şanlıurfa, ilçelerde başkan ve yeni yönetimi belirlemek için kongrelerine devam ediyor.

Parti, 22 Şubat 2020 tarihinde Hilvan ve Bozova'da kongreye gitti. Hilvan İlçesinde gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Mustafa Cidir güven tazeledi. Bozova'da da Süleyman Deveci yeniden partinin ilçe başkanı seçildi.

Diğer ilçelerde düzenlenecek kongreler ise 27 Şubat 2020'de İdlib'te Türk birliğine yönelik düzenlenen ve 34 askerin şehit olmasına neden olan hava saldırısının ardından parti kongrelerini erteledi. Bugün ertelenen kongreler için yeniden tarih belirlendiği öğrenildi. Buna göre 21 Mart 2020’de Karaköprü ve Harran Kongresi düzenlenecek. Diğer ilçeler için tarih henüz açıklanmazken parti, mart sonuna kadar kalan tüm kongrelerin yapılmasını hedefliyor.

İL BAŞKANLIĞI SEÇİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İl Başkanlığı seçimi için de geri sayım başladı. Seçim için net bir tarih belirlenmedi ancak seçimin Eylül veya Ekim Ay’ında yapılacağı tahmin ediliyor.

BİHA

YORUM EKLE