79 bin kişiye cezai işlem yapıldı

İçişleri Bakanlığı, 3 Mayıs ile 10 Mayıs arasında kurallara uymayan 79 bin 186 kişiye adli ve idari ceza uygulandığını açıkladı.

79 bin kişiye cezai işlem yapıldı
banner1

İçişleri Bakanlığı, tam kapanma uygulaması ile ilgili yazılı açıklamada bulunarak, kurallara büyük uyum gösterildiğini vurguladı. Bir yılı aşkın süredir dünyada ve ülkemizde görülen Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken önlemlerin belirlenerek, uygulamaya geçirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Salgının seyrini kontrol altında tutulabilmek için alınan yeni tedbirlerle birlikte 29 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek "Tam Kapanma" uygulamasına geçilmiştir. Tam kapanma sürecinde alınan tedbirlere vatandaşlarımız özveriyle büyük oranda uyum sağlamıştır.

 

79 BİN 186 KİŞİYE CEZA

Tüm uyarılara rağmen alınan tedbirlere uymayan vatandaşlarımıza ise adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda 03-10 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 79 bin 186 kişiye adli ya da idari işlem düzenlenmiştir. Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu salgınla mücadelede, normalleşme sürecine kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer tüm kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99