30 dakika kalp masajı sonrası hayata döndü

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kalp krizi geçiren hasta, yapılan başarılı balon ve stent işlemi sonucu hayata döndü.

30 dakika kalp masajı sonrası hayata döndü
banner2

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli 64 yaşındaki Ali Doğan kendi evinde geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeni ile bilinci kapalı olarak Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine getirildi.

Kalbi duran hastaya yapılan müdahalenin ardından Kardiyoloji Uzmanı Dr. Halil Fedai tarafından anjiyo yapıldı. Yapılan anjiyoda damarları tıkalı olan hastanın balon ve stent işlemi sonucu kalbine kan akışı sağlandı.

Kardiyoloji Uzm. Dr. Halil Fedai yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“64 yaşındaki hastane personellerimizden Ali bey bize kalp durması ile gelmişti. Acil serviste hastaya hızlı bir şekilde müdahale edilerek kalp mesajı başlandı. Ölümcül ritim bozukluğu olması üzerinde sürekli elektroşok uygulandı. Hastamıza total de 30 dakika kalp masajı, 12 defa elektroşok uygulandı. Yapılan anjiyoda damarları tıkalı olan hastaya balon ve stent işlemi sonucu kalbe kan akışı sağlandı, hasta üç günlük yoğun bakım sürecinin ardından sağlığına kavuştu”

Sağlığına kavuşan Ali Doğan, hastane personeline ve Uzm. Dr. Halil Fedai’ ye teşekkür etti.

BİHA
YORUM EKLE