2021’de TBMM’de hiç söz almayan Urfalı vekiller

Bir yılda 300 bin TL’den fazla maaş alan milletvekillerinin bazıları 2021 yılında TBMM çalışmalarına hiç katılmadı. Genel Kurul’da ya da komisyonlarda tek kelime etmeyen isimlerin arasında Urfalı vekiller de bulunuyor.

2021’de TBMM’de hiç söz almayan Urfalı vekiller
banner2

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle birlikte TBMM’de yeni sistemin üçüncü yılında kanun yapma oranı yüzde 27 azaldı. Denetim yetkisi azalan Meclis’te çoğunluğu iktidar partisinden onlarca milletvekili 2021 yılını hiçbir şey yapmadan tamamladı. Araştırma, soruşturma, genel görüşme, soru önergesi gibi yürütmeyi denetleme yöntemlerine başvurmayan milletvekilleri, TBMM Genel Kurulu ve komisyonlarda da hiç söz almadı. Bu süreçte 300 bin TL’den fazla maaş alan milletvekilleri arasında Şanlıurfa’nın milletvekilleri de bulunuyor.2021 YILININ EN TEMBEL URFA MİLLETVEKİLLERİ

Meclis kayıtlarına göre, AK Parti’nin Şanlıurfa milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız ile Ahmet Eşref Fakıbaba 2021 yılında TBMM Genel Kurulu ile komisyonlarda tek bir cümle kurmadı.

İbrahim Halil Yıldız, 2018 seçimlerinde seçildikten sonra milletvekilliği yemini için 7 Temmuz’da kürsüye çıktı. Yıldız, 24 Temmuz 2018’de şahsına yönelik bir sataşma nedeniyle söz aldı. O tarihten itibaren de TBMM’de bir daha konuşma yapmadı.

Ahmet Eşref Fakıbaba da 7 Temmuz 2018’de ant içmek için meclis kürsüsüne geldi. Fakıbaba, 30 Ekim ve 5 Kasım 2018 tarihlerinde bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerle ile ilgili söz almasından sonra bir daha TBMM’de konuşma yapmadı.URFA MİLLETVEKİLLERİNİN ÇOĞU BİR KEZ SÖZ ALDI

İbrahim Halil Yıldız ve Ahmet Eşref Fakıbaba dışındaki Şanlıurfa milletvekilleri 2021 yılında TBMM’de çoğunlukla birer kez konuşma yaptı.

AK Parti’den Ahmet Akay, Halil Özcan, Halil Özşavlı, Mehmet Ali Cevheri ve Kasım Gülpınar, HDP’den Ayşe Sürücü, CHP’den Aziz Aydınlık yıl içinde sadece bir konuşma gerçekleştirdi.

HDP’den Nimetullah Erdoğmuş ve Nusrettin Maçin, AK Parti’den Zemzem Gülender Açanal ikişer defa söz alırken, MHP’li İbrahim Özyavuz 4, HDP’li Ömer Öcalan ise 8 kez konuşma gerçekleştirdi.


BİHA


YORUM EKLE