Viranşehir’de 3 milyon 500 bin TL’lik havuz yapılacak

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin girişimleri sonucu ilçede 3 milyon 500 bin liralık yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak.

Viranşehir’de 3 milyon 500 bin TL’lik havuz yapılacak
banner1

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ihalenin ardından, Şırnak Mahallesindeki yarı olimpik havuzun yapımına başlanacağını söyledi.

Yüklenici firma tarafından ihalesi alınarak yapımına başlanacak yüzme havuzu 1,35 derinliğinde, 25 metre uzunluğu ve 12 metre genişliği olacak ve 3 tane yüzme kulvarı barındıracak.

955 metrelik ana kapalı bina alanı içinde bulunan tesiste, soyunma odaları, yönetim odası, hacim odası, antrenör odası, malzeme ile temizlik odası olarak hizmet verecek. Yüzme havuzu tamamlandığında kurslar düzenlenerek yüzme dersleri verilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, gençleri ve gençliği çok önemsediklerini belirterek, söz verdikleri gibi öğrencilerin hayallerini bir bir gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.

Ekinci, yakın zamanda yapımına başlanacak tesisin, ilçe halkına ve gençlerine hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR