Urfalı sanatçılar ‘Gazelhanlar Gecesi’nde buluştu

Türk Halk Müziğinin son yıllardaki en başarılı yorumcularından TRT Ses Sanatçısı Münevver Özdemir ve Gazelhan Bekir Çiçek seslendirdikleri birbirinden güzel gazel ve türkülerle Şanlıurfalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Urfalı sanatçılar ‘Gazelhanlar Gecesi’nde buluştu
Destekten TR

Şanlıurfa Müzesi önünde maske ve sosyal mesafeye uygun oturma düzeni ile yapılan konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hele Ninno Olasan, Kınıfır Bedreng Olur, Kapıyı Çalan Kimdir, Kışlalar Doldu Bugün, Evlerinin Önü Yonca gibi birbirinden unutulmaz eserlerin yorumcusu olan Münevver Özdemir ile yine Şanlıurfa'nın yetiştirdiği Gazelhan Bekir Çiçek'in seslendirdiği eserler, vatandaşların kulaklarının pasını sildi.

KONSERDE HALİL ALTINGÖZ DE SAHNE ALDI

Münevver Özdemir ile Bekir Çiçek, kendilerini protokolden dinleyenler arasında bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu Sanatçısı Halil Altıngöz'ü sahneye davet etti. Sahneye gelen Sanatçı Altıngöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ekibini kutladı. Konuşmanın ardından her üç sanatçı bir arada "Urfalıyam Ezelden" ve "Fadile"yi seslendirdi.

Her iki sanatçıyı tebrik eden Beyazgül, "Müzik tadında unutulmaz bir gece yaşattıkları için hemşehrimiz Münevver Özdemir, Bekir Çiçek ve konuk sanatçı Halil Altıngöz ile orkestraya teşekkür ediyorum. Şanlıurfalıların kulaklarının adeta pası silindi. Etkinliklere yeni normale uygun olarak devam etmeye çalıştık. Bu konuda Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Şube Müdürlüğümüzün genç ekibini tebrik ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından gecenin anısına Münevver Özdemir ve Bekir Çiçek'e birer mırra takımı hediye edildi. Münevver Özdemir'in plaketini Beyazgül takdim ederken, Bekir Çiçek'in plaketini ise Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık takdim etti.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR