Söylemez, Doğa Koruma Personelini Darp Edenleri Kınadı

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Kırıkkale Şube Müdürlüğü’nde görevli H. T.’yi darp eden kaçak avcıları kınadı.

Söylemez, Doğa Koruma Personelini Darp Edenleri Kınadı
Destekten TR

DKMP Kırıkkale Şube Müdürlüğü’nde görevli H. T., kaçak avcılıkla mücadele ettiği sırada 5 kişi tarafından darp edildi. Olayın ardından Genel Başkan Söylemez, ‘’Saldırganları kınıyor, doğa korumada görevli kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Konunun takipçisi olacağız’’ dedi.

Söylemez, kınama mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’Kırıkkale’de doğa koruma personeli olarak çalışan kardeşimizin şiddete maruz kaldığını üzülerek öğrendim. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bu tarz olayların yaşanıyor olması bizi üzüyor. Hele ki orman, doğa ve yaban hayatını korumaya çalışan kardeşlerimizin şiddete uğraması. Görevini ifa etmeye çalışırken şiddete uğrayan kardeşimize kalkan eller kırılsın. Sorumluları önce Allaha sonra gerekli mercilere ve kamu vicdanına havale ediyorum. Kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, buradan konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı duyuruyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 20:10
YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR