Şanlıurfa'da bu görüntüler cezasız kalmadı!

Şanlıurfa'da iki aile, düğün sonrası maske ve asosyal mesafe kurallarını yok sayarak sokak ortasında dakikalarca halaya çekti. O anlarda bir şahsın da belinden çıkardığı silahıyla 7 el ateş etmesi üzerine, polis ekipleri olaya müdahale etti

Şanlıurfa'da bu görüntüler cezasız kalmadı!
banner1

Olay, dün akşam saatlerinde Haliliye İlçesi Devteyşti Mahallesinde meydana geldi.

İddiaya göre, düğün sonrası konvoy oluşturan aileler, gelin ve damadı evine bıraktı. Evin önüne davul ve zurna ile giden aileler, kapının önünde halay çekti. Dakikalarca süren oyun havasında sosyal mesafe ve maske kuralları yok sayılırken, M.Y. isimli şahıs da belinden çıkardığı silah ile havaya ateş etmeye başladı.

Şahsın 7 el ateş ettiği anlar anbean amatör kameralara yansırken, sokakta bulunan çocukların da tedirgin olduğu anlar kaydedildi. Koronavirüs tehlikesinin pik yaptığı bugünlerde düğün sahiplerinin umursamazca davranışı üzerine, olay yerine polis ekipleri müdahale etti.

SİLAHA EL KONULDU, DÜĞÜN SAHİPLERİNE CEZA KESİLDİ!

İhbar üzerine evin önüne giden ekipler, silah sıkan M.Y.'nin ifadesini almak üzere emniyete götürdü. Şahsın belindeki kurusıkı silaha da el konuldu. Düğün sahibi olan N.D. ve S.A.'ya ise maske kullanmamaktan, düğün yapmaktan ve sosyal mesafe kurallarına uymamaktan 5 bin 634 TL para cezası kesildi.

BİHA

YORUM EKLE