Kent genelinde ‘yeşil’ çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve tüm ilçelerde yeşil alanlar oluşturmaya ve endemik bitkiler dikmeye devam ediyor.

Kent genelinde ‘yeşil’ çalışmaları sürüyor
banner2

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi yeşile ve doğaya yönelik birçok çalışma başlatarak bir yandan yeşil alanlar, ilçelerde kent parkları oluşturulurken bir yandan da kent merkezinde orta refüjlerde, yol kenarlarda ağaçlar ile süs bitkilerinin dikim çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği, ilçe belediyeler, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan “Yemyeşil Urfa” projesine destek veren Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları ile Şanlıurfa’da unutulmuş olan ve eskiden her yerde bulunan dut ağacı ve diğer bitkilerin dikim çalışmalarına devam ediyor.

Şanlıurfa yol ağı içinde bulunan 205 kilometrelik yol kenarlarına 50 bin adet dut ağacı diken Büyükşehir Belediyesi, 150 bin adet çeşitli meyve türlerinden fidan da dikerek mevcut yeşil alanlarda yaklaşık 2 milyon adet çalı ve bitki dikimi yaptı.

BİHA

YORUM EKLE