Beyazgül'den açıklama: En ağır ceza uygulandı

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesinde büyükbaş hayvanın eziyet edilerek taşındığı görüntülere bir tepki de Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanından geldi.

Beyazgül'den açıklama: En ağır ceza uygulandı
banner1

Şanlıurfa'da büyükbaş hayvanın taşındığı anlar tepki toplamaya devam ediyor. 

İddiaya göre, Karaköprü İlçesi Şenevler Mahallesinde meydana gelen olayda, iş makinesiyle kurbanlık hayvan taşındı. Hayvanın tek bir ayağının kepçeye bağlandığı ve eziyet edilerek taşındığı o anlar, sosyal medyada hızla yayıldı.

Görüntülerle ilgili gerekli işlemlerin uygulandığını kaydeden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, olaya karışan kepçe operatörü, kurban sahibi ile kasabın yakalandığını ve şahıslar hakkında adli tahkikat başlatıldığını duyurdu.

BEYAZGÜL: VEBALİ BÜYÜK OLUR

Olaya bir tepki de Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'den geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Beyazgül, zabıta ekipleri tarafından en ağır cezanın uygulandığını kaydetti. İşte, Beyazgül'ün paylaşımı:

"Dün kamuoyuna yansıyan, kurban ibadetinin ruhuyla hiç örtüşmeyen ve hepimizi derinden üzen görüntülere karşı duyarsız kalmadık. Zabıta ekiplerimiz uygulanabilecek en ağır cezayla gerekeni yaptı. Allah’ın sessiz kullarından merhametimizi esirgemeyelim. Vebali büyük olur."

BİHA

YORUM EKLE